Захисні функції залізних дверей


Якість захисних дверних функцій визначаються за наступними критеріями:

Протидія злому, яке забезпечується міцністю конструкції, пристроєм контролю доступу і складністю замків.

Звуко- і теплоізоляція, якісний рівень якої визначається пожежобезпечним матеріалом наповнювача, що має гігієнічний сертифікат.

Сучасні вхідні конструкції можуть бути оформлені абсолютно різними матеріалами: дерматином, емаллю і фарбою, вагонкою, порошковим напиленням з антивандальным покриттям, ламінатом, пластиковими панелями, МДФ-панелями (додатково фанерованим натуральним шпоном).

Надійність і зручність у використанні визначається якісним рівнем фірми-виробника. Існують рекомендації МВС України по технічному зміцненню об'єктів залізними дверними конструкціями. Подібні конструкції діляться на тринадцять класів по рівню стійкості до зломів: в 1, 2, 3 і 4 класи відносять звичайні вхідні конструкції, а до 5-13 класів - залізні двері різних банківських установ і сховищ цінностей.

Конструкція сталевих дверей, при якій міра захищеності стін і дверей співпадає, є оптимальною.


Рекомендації по захисних залізних дверях

МВС України розробила рекомендації для різних об'єктів таких, як банки, ювелірні магазини, музеї, пам'ятники архітектури і ін. В рекомендаціях зібрана класифікація приміщень і об'єктів за типом і кількістю матеріальних цінностей, що знаходяться там; приводяться також рекомендації по можливому застосуванню захисних дверей.

Вхідні залізні двері можуть чинити опір фізичній дії людини, а також спробі розкрити її за допомогою простого інструменту (молотка, лому, сокири, викрутки, долота). Для надійності вона має бути доповнена двома укріпленими замками ригелів сейфового типу з підвищеною секретністю, а також по можливості оснащена противно зломною анкерною системою і індивідуальною внутрішньою засувкою. Коробка сталевих дверей приварюється по периметру до металевих штирів, які міцно закладені в стіну, на глибину до 80 мм, при цьому відстань між штирями не має бути більше ніж 700 міліметрів. Двері варто встановлювати так, щоб вони обов'язково відкривалася назовні.

Дерев'яні вхідні двері мають бути повнотілими, добре підігнаними під коробку, а їх товщина має бути не менше 40 міліметрів. Її міцність можна збільшити за рахунок застосування запобіжних накладок і куткової замкової планки, посилення дверного полотна, використання масивних дверних петель.

Дверну ручку треба міцно закріплювати на дверях, також вона не повинна зв'язуватися із замком. При зміцненні дверної коробки за допомогою металевих штирів потрібне проходження середнього штиря крізь замочну планку замку.

Розташовуючи дверні петлі зовні необхідно виключити вибивання осьових стержнів петель. Вони мають бути виконані із сталі і мати підвищену міцність.

На дверній конструкції мають бути в наявності торцеві гаки виготовлені з металевого прутка діаметром 12 мм, вони перешкоджають проникненню всередину приміщення при зриві петель.

Витяги з українських нормативних документів Захисні двері - це противо зламний пристрій з дверної коробки із закріпленим на ній полотном. Запірний механізм - це усі замкові пристрої і силові елементи. Злом дверей - це порушення її цілісності. Сховище цінностей - це споруда для зберігання цінностей.



Еще похожие статьи :















pokupkavseti.com.ua    2023    Покупайте у нас, Покупка в сети дешевле чем в магазине